Opublikowano

Drużyna Roku TOTY – FIFA Ultimate Team

Każdego roku na początku stycznia w FUT pojawiają się specjalne niebieskie karty. Są one wydawane jako Drużyna Roku TOTY Ultimate Team (Team of the Year) na podstawie osiągnięć na prawdziwych arenach piłkarskich w ubiegłym roku. Cała jedenastka jest wybierana podczas gali FIFA Ballon d’Or Gala przez przedstawicieli FIFPro (Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych). Za rok 2016 zostało nominowanych 55 piłkarzy z całego świata.

TOTY Drużyna Roku FUT 17

W każdej drużynie roku znajduje się 11 najlepszych piłkarzy: bramkarz, 4 obrońców, 3 pomocników i 3 napastników. Specjalne niebieskie karty mają jedne z najwyższych możliwych ocen ogólnych w całej grze. Karty wylosowane w paczkach są zwykle warte od kilkuset tysięcy do kilku milionów monet.

W FUT 17 ogłoszenie i wydanie pierwszych niebieskich kart będzie miało miejsce 9 stycznia 2017 roku. Zwykle, poszczególne formacje są wydawane stopniowo przez kilka kolejnych dni. Pierwszego dnia w paczkach można znaleźć bramkarza i obrońców, w kolejnych dniach pomocników i na końcu napastników.

Drużyna roku TOTY a rynek FUT

Team of the Year łączy się z jeszcze jednym wydarzeniem: załamaniem na rynku transferowym. Atrakcyjność kart Drużyny roku TOTY sprawia, że gracze otwierają olbrzymią ilość paczek. Duża podaż kart sprawia, że ich cena maleje. Widać to szczególnie na przykładzie zwykłych kart, których cena w czasie TOTY zmniejsza się o około 15%. Trochę inaczej zachowują się ceny kart “w formie” (IF). Ceny czarnych kart z Drużyny Tygodnia zaczynają się zmniejszać już na kilka dni przez premierą TOTY, by w dniu pojawienia się niebieskich kart osiągnąć minimalną wartość. Z czasem jednak wartość kart IF wzrasta by osiągnąć wartość wyższą niż na kilka tygodni przed premierą TOTY.